Apie projektą

PROJEKTO APRAŠYMAS

Daugiabutis gyvenamasis namas suprojektuotas atsižvelgiant į šių dienų vartotoją - ergonomiškai, naudojant aukštos kokybės apdailos medžiagas. 

Įvažiavimas į sklypą yra iš Pavilnionių gatvės. Daugiabučio  teritorijoje yra įrengtos penkios antžeminės automobilių parkavimo vietos iš ažūrinių trinkelių. Įrengtas vienpusis pandusas patekimui į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. 

Namo teritorijoje yra įrengta vaikų žaidimų aikštelė ir poilsio zona.

Pirmame namo aukšte yra įrengtos komercinės patalpos su atskirais įėjimais iš lauko pusės, šalia daugiabučio įsikurs šokių mokykla "Ratuto".

Gyvenamosios patalpos yra antrame - penktame aukštuose. Kiekviename aukšte po 8 butus, iš kurių 2 vieno kambario butai, 5 dviejų kambarių ir 1 trijų kambarių. Viso pastate 32.

PROJEKTINIŲ SPRENDINIŲ APRAŠYMAS 

Projektuojamo pastato architektūra

Daugiabutis gyvenamasis namas suprojektuotas racionaliai, lakoniškai, naudojant kokybiškas, aukštos kokybės apdailos medžiagas. Aukštingumas – penki aukštai. Fasadų sprendiniai, jų skaidymas sprendžiamas racionaliai, kad būtų maksimaliai išnaudojamas natūralus vidaus patalpų apšvietimas. Pastatas formuojamas iš dviejų dalių - aukštuminės dalies, kurioje numatomi gyvenamieji butai, ir žemutinės dalies, kurioje numatomos komercinės patalpos. Aukštutinės ir žemutinės dalių stogai sutapdinti su minimaliu nuolydžiu vandens nutekėjimui.

Pastatų išdėstymas sklype, funkcinis ryšys. Daugiabutis gyvenamasis namas pastatytas vidurinėje sklypo dalyje.

Visi sklypo sutvarkymo sprendimai natūralūs – prisitaikant prie aplinkos. Pagrindiniai įėjimai į pastato patalpas iš šiaurinės ir vakarinės pusių. Įvažiavimai į parkingą iš šiaurinės sklypo pusės.

Projektuojami privažiavimai, takai. Pagrindinis įvažiavimas į sklypą projektuojamas iš Pavilnionių gatvės, juo galima patekti į požeminę stovėjimo aikštelę. Požeminėje stovėjimo aikštelėje bus įrengtos 43 automobilių stovėjimo vietos.

Projektuojamos dangos, tvoros, vartai. Įvažiavimo ir automobilių judėjimui sklype danga – asfaltbetonio danga (arba betono trinkelių danga), gaisrinio įvažiavimo į sklypą ir antžeminių automobilių parkavimo vietų danga - ažūrinių trinkelių su veja, įėjimo takas betoninių trinkelių, pilkos spalvos. Sklypo kietos dangos – betono trinkelės; nuogrinda aplink pastatą - dekoratyvūs akmenys ir smulkios akmens skaldos (8-1,3 mm) danga. Neužstatyta sklypo dalis – veja, dekoratyviniai želdiniai (iki 60cm aukščio).

Sklypo apželdinimas. Numatoma veja bei sklypo perimetru sodinami neaukšti (120 cm. aukščio) dekoratyviniai krūmai, nuo sklypo ribos atitraukti per 100 cm.

Vaikų žaidimo aikštelė. projektuojama 50 m2 ploto vaikų žaidimo aikštelė, pietinėje sklypo dalyje, už daugiabučio gyvenamojo namo esančioje teritorijoje. Žaidimo aikštelę numatoma dengti minkšta gumine danga ir aptverti 60 cm. aukščio tvorele. Vaikų žaidimo aikštelėje pastatyti tik sertifikuoti įrenginiai.

Buitinių atliekų konteinerių vieta numatyta išlaikant normatyvinius atstumus iki patalpų langų. Buitinės atliekos surenkamos konteineriuose, kurie yra statomi požeminės automobilių saugyklos aukšte, specialiai projektuojamoje patalpoje, su patogiu priėjimu iš lauko.

Parkavimas. Sklypo teritorijoje numatoma įrengti viso 55 automobilių parkavimo vietų iš kurių 43 vietos įrengiamos požėminėje automobilių stovėjimo aikštelėje (iš kurios tiesiai liftu bus galima pilkti į norimą namo aukštą), 12 antžeminių automobilių stovėjimo vietų sklypo ribose.

Dviračių stovai. Požeminėje aikštelėje įrengta dviračių stovėjimo zona.

Fasado apdaila:

 1. Gyvenamojo namo fasado apdaila – tinkuojama faktūriniu tinku su spalva.
 2. Stogo danga – ruloninė bitumo danga.
 3. Langai – plastikiniai trijų stiklų paketų. Vitrinos - aliuminio profilio. Spalva – pilka. Skaidrūs grūdinti trijų stiklų paketai su selektyvine danga.
 4. Balkonai – metalinės dažytos pertvaros;

Vidaus apdaila:

 1. Tarpbutinės sienos tinkuojamos, mūrinės sienos tinkuojamos. Sanitarinės paskrities patalpos atskiriamos drėgmei atspariu gipso kartonu. Pertvaros daromos iš 50 mm. pločio profilio, apsiuvant gipsu, po vieną sluoksnį iš abiejų pusių. Gipso kartono sienos surenkamos, paliekamos neglaistytos.
 2. Grindys – paklojamas išlyginamasis cementinis sluoksnis.
 3. Lubos butuose – neapdailinamos (betonas)
 4. Durys – šarvo tipo.

Elektros tinklai:

 1. Išvedžiojami taškai bute pagal esamą projektą.

Vandentiekio/ nuotekų tinklai:

 1. Vandentiekio ir nuotekų tinklai išvedžiojami bute pagal esamą projektą.

Šildymas:

 1. Pastato rūsyje suprojektuotas šilumos punktas. Suprojektuota radiatorinė šildymo sistema.

Energetinė klasė:

 1. B.

Vėdinimas:

 1. Visoms virtuvės ir sanmazgų patalpoms butuose numatytos atskirtos natūralaus vėdinimo sistemos.

Bendro naudojimo patalpos

 1. Įėjimo į namo laiptinę durys – aliuminės.
 2. Vidaus sienų apdaila – dažytas dekoratyvinis tinkas. Lubos – glaistytos, dažytos arba surenkamos. Sumontuoti šviestuvai ir šildymo prietaisai.
 3. Holo patalpos sienos ir grindys - klijuojamos akmens masės plytelės. Laiptai betoniniai. Iš lauko matomų rūsio sienų apdaila – betonas.
 4. 43 vietų automobiliams požeminis parkingas ir dviračių laikymo stovai.
 5. Liftas – iš požeminio parkingo į kiekvieną aukštą. 

PAPILDOMA INFORMACIJA

Langai – plastikiniai trijų stiklų paketų. Vitrinos - aliuminio profilio. Spalva – šviesiai pilka (derinama su konkretaus skardos gaminio tiekėjo atspalviu). Skaidrūs grūdinti trijų stiklų paketai su selektyvine plėvele. Langų ir durų stiklai, esantys žemiau negu 0,80 m nuo grindų, iš nedūžtančio (saugaus) stiklo.

Pagrindiniai KBE 70mm lango parametrai:

 • Maksimalus galimas 5 kamerų 70 mm pločio KBE70 sistemos lango šilumos laidumo perdavimo koeficientas 1,1 W/(m²K) pasiekiamas naudojant 3 stiklų paketą, kurių 2 yra su selektyvine danga.
  • Lango su standartiniu 36 mm pločio, 3 stiklų paketu triukšmo izoliacijos rodiklis Rw yra nuo 31 dB iki 45 dB su specialiu garsą izoliuojančiu stiklo paketu,
  • Naudojamas KBE70 profilis yra pagamintas pagal „greenline“ technologiją ir jo gamyboje nenaudojami švino stabilizatoriai. Profilis nekenksmingas aplinkai ir žmogui, puikiai tinkamas perdirbimui,
  • Sandarinimo tarpikliai – 2 eilės, standartiškai juodos spalvos
  • Lango rėmas: 5 kamerų, 70 mm pločio.
  • Standartiškai naudojami apkaustai: G-U, bazinis piešįsilaužiminis lygis.

Balkonai – metalinės dažytos pertvaros.

Butų durų sudėtis - durų stakta pagaminta iš 1,5mm storio DC01 markės plieno profilių. Prie durų staktos vyrių pusėje medvarščiais pritvirtinti laminuoti 70 mm pločio, 18mm storio apvadai. Staktos vidus užpildytas 42 mm storio PAROC EXTRA akmens vata (A1 degumo klasė)
Durų varčia pagaminta iš 1,2mm storio DC01 markės plieno profilių. Iš abiejų varčios pusių medvaržčiais pritvirtintos laminuotos medžio drožlių plokštės. Durų vidus užpildytas 42 mm storio PAROC EXTRA akmens vata (A1 degumo klasė).

Varčioje įmontuota ”Pedret 22\85, MIRILLAS OPTICAS S.I” akutė.
 Ant varčios ir ant staktos užklijuota E profilio 9mm x 4 mm sandarumo tarpinė ,,Trelleborg Building Systems AB“ Nerūdyjančio plieno slenksčio apdaila.
Pagrindinė durų spyna ,,Dorma 712“ su S-PRO širdele. Papildoma spyna ,,Motura 40705“.
Vyriai virinami ,,Art.262“ 22 mm diametro su atraminiais guoliais ”Combi Arialdo s.n.c. “ Prie varčios privirinti 2 vnt apsauginių kaisčių.
Durys atitinka šiuos eksploatacinius rodiklius:

-  Šilumos perdavimo koeficientas U(W/m2K) 
 - 0,75

-  Garso izoliavimo koeficientas Rw, (C, Ctr), dB 
 - 42dB

-  Mechaninis patvarumas 
 - 4 klasė

-  Atsparumas smūgiams 
- 4 klasė

-  Atsparumas kartotiniam atidarymui ir uždarymui 
 - 5 klasė, 000 (ciklų)